EKIPA NA TROPIE… zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne z elementami Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) dla uczniów z kl. I-III

Celem zajęć jest  stymulacja rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci, a w szczególności:

• rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania przeżywanych emocji, a także ich wyrażania  w sposób akceptowany społecznie,
  • rozbudzanie odpowiedzialności za własne działania,
  • odkrywanie swoich mocnych stron,
  • rozwijanie kreatywności oraz umiejętności współdziałania w grupie.

„Ekipa” wyruszy  m.in. tropem: przyjaźni, współpracy, komunikacji, emocji, koncentracji, wartości, marzeń.

W ramach zajęć będziemy wykorzystywać aktywne metody pracy, w tym elementy Treningu Umiejętności Społecznych (TUS)

Zajęcia są nieodpłatne, liczba miejsc ograniczona.

W roku szkolnym 2023/24 zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, w godzinach popołudniowych,  w okresie od października 2023 do maja 2024.

Zajęcia prowadzone są  przez psychologa i pedagoga Poradni.

Bliższe informacje można uzyskać u prowadzących zajęcia, tj. mgr Anny Kowalczyk i mgr Doroty Suchockiej.