OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „ZROZUMIEĆ RODZINĘ” – PRACA Z RODZINĄ WIELOPROBLEMOWĄ

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „ZROZUMIEĆ RODZINĘ” – PRACA Z RODZINĄ WIELOPROBLEMOWĄ

20 października 2015 roku w Kinie Śnieżka w Rabce – Zdroju odbyła się I Ogólnopolska Konferencja „Zrozumieć Rodzinę” podejmująca temat pracy z rodziną wieloproblemową. Konferencja odbyła się przy współpracy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rabce – Zdroju oraz Burmistrz miasta Rabki – Zdroju.

Celem konferencji było zrzeszenie w jednym miejscu osób pracujących, na co dzień z rodzinami wieloproblemowymi, jak lekarze, pedagodzy, psychologowie czy kuratorzy i asystenci rodzinni, po to by podjąć dialog na temat wagi i trudu jaki niesie ze sobą praca z drugim człowiekiem, a w szczególności z całą rodziną.

Podczas konferencji swoim doświadczeniem i wiedzą dzielili się psychologowie z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Rabce-Zdroju, pani mgr Jadwiga Maciążek oraz mgr Dorota Chorągwicka, a także gość specjalny mgr Mariusz Węc, prezes Fundacji „Znaczenie” – wspierającej rodziny biologiczne.
Ponadto uczestnicy konferencji mogli obejrzeć pełen przekazu i silnych emocji spektakl „Początek”, realizowany prze Fundację „Znaczenie”, opowiadający o mechanizmach działających w rodzinie alkoholowej.

Po Konferencji w budynku Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej odbyły się warsztaty „Zrozumieć Rodzinę” prowadzone przez Fundacje „Znaczenie”, podczas których uczestnicy mogli doświadczyć trudu pracy i dialogu z rodzinami.

Skip to content